ପୋଷ୍ଟ ଅଫିସରେ ଆସିଲା ନୁଆ ଧମାକାଦାର ସ୍କିମ, ଏହି Scheme ଆପଣଙ୍କୁ ବି କରିଦେବ ମାଲାମାଲ, ଜାଣିଲେ ଖୁସିରେ ପାଦ ତଳେ ଲାଗିବ ନାହିଁ

ନମସ୍କାର ଦର୍ଶକବନ୍ଧୁ ମାସକୁ 9,000 ସୁଧ ଦେବ ପୋଷ୍ଟ ଅଫିସ ବିନିଯୋଗ ରାଶି ଉପରେ ମିଳିବ 7.4 ପ୍ରତିଶତ ସୁଧ ତିନିଜଣ ମିଳିତ ଭାବରେ ଖୋଲି ପାରିବେ ଆକାଉଣ୍ଟ ମୁଦ୍ରା ସ୍ପିତ ଭାବରେ ଯଦି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ବିନିଯୋଗ ହୋଇଥିବା ଅର୍ଥରୁ ଭଲ ଆୟ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ଡାକଘର ଏକାଧିକ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ଯୋଜନା ଦେଇଥାଏ |ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅଧିକ ଲାଭଦାୟକ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇପାରେ ଏହି ସ୍କିମ ସାହାଯ୍ୟରେ ଆପଣ ପ୍ରତ୍ୟକ ମାସରେ 9,000 ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରୋଜଗାର କରିପାରିବେ |

ଡାକ ଘରର ଏହି ଯୋଜନା ହେଉଛି ମାସିକ ଆୟ ଯୋଜନା ଏଥିରେ ପୁଞ୍ଜି ଵିନୋଯୋଗ ରାଶି ଉପରେ ବାର୍ଷିକ ସୁଧ ହାର 7.4 ପ୍ରତିଶତ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିଛି ଏହି ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ଯୋଜନା ଶିଶୁ , ଯୁବକ ଏପରିକି ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସୁବିଧା ଦିଆଯାଉଛି ପୋଷ୍ଟ ଅଫିସ ସ୍କିମ ଲୋକମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଅଧିକ ବିଶ୍ୱାସ ଯୋଗ୍ୟ କାରଣ ଏଥିରେ ବ୍ୟକ୍ତି ବିନିଯୋଗ ହୋଇଥିବା ଟଙ୍କାକୁ ବିନା ବିପଦରେ ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବରେ ପାଇଥାଏ |ଯଦି ଆପଣ ଡାକ ବିଭାଗର ଏହି ଯୋଜନାର ଲାଭ ପାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି |

ତେବେ ଏଥିରେ ଆପଣଙ୍କୁ ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷ ପାଇଁ ପୋଷ୍ଟ ଅଫିସ ମାସିକ ଆୟ ଯୋଜନାରେ ଵିନୋଯୋଗ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ ଏହି ଯୋଜନାରେ ସର୍ବ ନିମ୍ନ 1,000 ଟଙ୍କା ଏବଂ ସର୍ବାଧିକ 9,00,000 ଟଙ୍କା ଗୋଟିଏ ଆକାଉଣ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ବିନିଯୋଗ କରାଯାଇ ପାରିବ ଏଥି ସହିତ ମିଳିତ ଆକାଉଣ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ସର୍ବାଧିକ ବିନିଯୋଗ ପରିମାଣ 15,00,000 ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଓ ଡାକ ବିଭାଗର ଏହି ଯୋଜନା ପାଇଁ ତିନିଜଣ ମିଳିତ ଭାବରେ ସେମାନଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ଖୋଲି ପାରିବେ |

ପୋଷ୍ଟ ଅଫିସ ମାସିକ ଆୟ ଯୋଜନାରେ ବିନିଯୋଗ ହୋଇଥିବା ପରିମାଣ ପ୍ରାୟ 7.4 ପ୍ରତିଶତ ହାରରେ ବାର୍ଷିକ ସୁଧ ସୁବିଧା ଯୋଗାଇବ ଏହି ସୁଧ ପରିମାଣ ବାର୍ଷିକ ବାର ମାସରୁ ଅଧିକ ଭାଗ କରି ବ୍ୟକ୍ତି ପ୍ରତି ମାସରେ ଭଲ ଲାଭ ପାଇବେ ସେହି ସମୟରେ ଯଦି ଆପଣ ଏହି ରିଟର୍ଣ୍ଣ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଚାହୁଁ ନାହାଁନ୍ତି |

ତେବେ ଏହି ରାଶି ଆପଣଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଜମା ହେବ ଯାହା ଉପରେ ଆପଣ ପ୍ରତିମାସରେ ସୁଧ ପାଇବେ ଯଦି ଆପଣ ଡାକ ଘର ମାସିକ ଆୟ ଯୋଜନାରେ ସର୍ବାଧିକ 15,00,000 ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ 1.11 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ସୁଧ ଦିଆଯିବ ଯଦି ଏହାକୁ ବାର ମାସ ଭିତରେ ଭାଗ କରାଯାଏ ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ରିଟର୍ଣ୍ଣ ମିଳିବ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *