ରାସନ କାର୍ଡ ଥିଲେ ଶୀଘ୍ର ଦେଖନ୍ତୁ, ସରକାର ଘୋଷଣା କଲେ ବଡ଼ ଖବର ,ଏହି ସବୁ ଜିନିଷ ଥିଲେ ଆପଣଙ୍କ କାଟିବ ରାସନ

ନମସ୍କାର ଦର୍ଶକବନ୍ଧୁ ଏବେ ଏବେ ସବୁ ରାସନ କାର୍ଡ଼ ଧାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଆସିଲା ଏକ ବଡ଼ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଖବର ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ରାସନ କାର୍ଡ ଅଛି ତେବେ ନିଶ୍ଚୟ ଜାଣି ନିଅନ୍ତୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଖବର |ଗରିବ ଲୋକଙ୍କୁ ଦୀର୍ଘ ସମୟରୁ କେନ୍ଦ୍ର ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ସରକାର କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ରାସନ କାର୍ଡ ଜରିଆରେ ମାଗଣା ରାସନ ସୁବିଧା ଯୋଗାଇ ଆସୁଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଗରିବ କଲ୍ୟାଣ ଅନ୍ନ ଯୋଜନା କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଅଧୀନରେ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଛି ଯାହାର ଉଦେଶ୍ୟ ହେଲା ଦେଶରେ କୌଣସି ବି ଲୋକ ଖାଲି ପେଟରେ ନ ରୁହନ୍ତୁ |

ଏହି ସମୟରେ ଅଯୋଗ୍ୟ ଲୋକଙ୍କ ରାସନ କାର୍ଡ ରବ୍ଧ କରିବା ପାଇଁ ସରକାର ମଧ୍ୟ ପଦକ୍ଷେପ ନେଉଛନ୍ତି ବହୁତ ସଂଖ୍ୟକ ଅଯୋଗ୍ୟ ରାସନ କାର୍ଡ ଧାରୀ ଏବେ ୟୁପି ଏବଂ ବିହାରରେ ଧରା ପଡ଼ିଛନ୍ତି ଏହି ସମୟରେ ଯଦି ଆପଣ ଏକ ରାସନ କାର୍ଡ ତିଆରି କରିଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ଜିନିଷ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ |

ବର୍ତ୍ତମାନ ରାସନ କାର୍ଡ ଧାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ସରକାରଙ୍କ ଏକ ନୂଆ ତାଲିକା ଜାରି ହୋଇଛି ଏହି ତାଲିକାରେ ଆପଣ ଜାଣିପାରିବେ ଯେ କେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ରାସନର ସୁବିଧା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଉଛି ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ନାମ ରାସନ କାର୍ଡ ତାଲିକାରେ ଅଛି କି ନାହିଁ ତାହା ଆପଣ ଚାହିଁଲେ ମଧ୍ୟ ଚେକ କରି ନେଇପାରିବେ |

ରାସନ କାର୍ଡ ତାଲିକାରେ ନାମ ଜାଞ୍ଜ କରିବାକୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଣ ବିଭାଗ ଅଫିସିଆଲ ୱେବସାଇଟ ପରିଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ |ଏହା ପରେ ୱେବସାଇଟର ମେନ ପେଜରେ ଲୋକଙ୍କୁ ରାସନ କାର୍ଡ ରିପୋର୍ଟର ବିକଳ୍ପ ଉପରେ କ୍ଲିକ କରି ଆପଣ ଚାହିଁଲେ ରାସନ କାର୍ଡରେ କେଉଁ ମାନଙ୍କ ନାମ ଅଛି|

ତାହାର ତାଲିକା ମଧ୍ୟ ପାଇ ଯାଇପାରିବେ କିନ୍ତୁ ଏବେ ଯେଉଁ ଅପଡେଟ ଆସିଛି ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ରାସନ କାର୍ଡ ଅଛି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଆଧାର କାର୍ଡ ସହିତ ଲିଙ୍କ କରିନେବା ଜରୁରୀ ଅଟେ କାହିଁକିନା ଆଜିକା ସମୟରେ ବହୁତ ଯୋଗ୍ୟ ଲୋକ ରାସନ କାର୍ଡରେ ଲାଭ ପାଉ ନାହାଁନ୍ତି

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *