Ajira Anuchinta: ଜାଣନ୍ତୁ ବଡ଼ ସ୍ତ-ନ ଥିବା ମହିଳାମାନଙ୍କ ଚରିତ୍ର କିପରି ଯୋଇଥାଏ ,କେବେବି ଏମିତି ଭୁଲ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ, ପୁରୁଷ ମାନେ ଜାଣି ରଖନ୍ତୁ…

ନମସ୍କାର ଦର୍ଶକବନ୍ଧୁ ଆମେ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅନୁଚିନ୍ତା ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯାହା ଆପଣ ଜାଣିବା ଉପଯୋଗୀ ଅଟେ ଯାହାକୁ ଜାଣିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ଆଗାମୀ ଦିନ ଗୁଡ଼ିକ ବହୁତ ଭଲ ରହିବ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ ବହୁତ କଥା ଜାଣିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ପରିବାର ଏବଂ ସନ୍ତାନ ମାନେ ବହୁତ ଭଲରେ ରହିବେ |ତେବେ ଦର୍ଶକବନ୍ଧୁ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେହି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅନୁଚିନ୍ତା ବିଷୟରେ |ଯେଉଁ ମହିଳାମାନଙ୍କ ଆଖି ପାରା ଆଖି ଭଳି ସେହି ମହିଳା ମାନେ ଭାରି କପଟୀ ସ୍ୱଭାବର ହୋଇ ଥାଆନ୍ତି |

ଯେଉଁମାନଙ୍କ ନାକ ଚେପଟା ସେହି ମହିଳା ମାନେ ବୁଦ୍ଧିମତୀ ଓ ଗୁଣବତୀ ହୋଇ ଥାଆନ୍ତି ଯେଉଁ ମହିଳା ମାନଙ୍କ ଚାଲି ହାତୀ ଚାଲିଲା ପରି ଝୁଲି ଝୁଲି ଚାଲୁ ଥାଆନ୍ତି ସେହି ମହିଳାମାନେ ସୌଭାଗ୍ୟବତି ଓ ସୌଭାଗ୍ୟ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ହୋଇ ଥାଆନ୍ତି ଯେଉଁ ମହିଳା ମାନଙ୍କ ଆଖି ଟେରି ହୋଇଥାଏ ସେହି ମହିଳାମାନେ ଦୁନିଆରେ କିଛି ଖୋଜି ନଥାନ୍ତି |

ଯେଉଁ ମହିଳା ମାନଙ୍କ ଚକ୍ଷୁ ବିରାଡ଼ି ଆଖି ଭଳି ସେମାନେ ହତଭଗିନୀ ହୋଇ ଥାଆନ୍ତି |ଯେଉଁ ମହିଳା ମାନଙ୍କ ମୁଖ ଗୋଲାକାର ସେହି ମହିଳା ମାନେ ଜୀବନରେ ବହୁତ ଧନଵାନ ହୁଅନ୍ତି |ଯେଉଁ ମହିଳା ମାନଙ୍କ ବାମ ସ୍ତ-ନ-ରେ ,ବାମ ଗଣ୍ଡରେ ,ବାମ କଣ୍ଠରେ ,ବାମ କରରେ ,ବାମ କର୍ଣ୍ଣରେ ତିଳ ଚିହ୍ନ ବା ଭାତୁଡ଼ି ଥାଏ |

ସେହି ମହିଳା ମହିଳା ମାନେ ବହୁତ ବହୁତ ସୌଭାଗ୍ୟବତୀ ହୋଇ ଥାଆନ୍ତି |ଯେଉଁ ମହିଳା ମାନଙ୍କ ସ୍ତ-ନ ବଡ଼ ବଡ଼ ଓ ପିଚା ବଡ଼ ହୋଇଥାଏ ସେମାନେ ସ୍ୱାମୀ ସୁଖରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେବା ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ନିଜ ରକ୍ତ ସମ୍ପର୍କୀୟ ସହ ଯୌ-ନ କ୍ରୀଡ଼ାରେ ଲିପ୍ତ ଥାଆନ୍ତି |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *