ପୁଣି ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇଲା ଦୁଇ ମୁଣ୍ଡିଆ ମଣିଷ ଖିଆ କୁମ୍ଭୀର, ଯାହାକୁ ଦେଖି ଏବେ ସମସ୍ତେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ…ଦେଖନ୍ତୁ

କୁମ୍ଭୀର ଆତଙ୍କ ବର୍ତମାନ ଆମ ଓଡିଶା ରେ ସବୁ ଜିଲ୍ଲା ରେ ଏକ ପ୍ରକାର ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇ ଚାଲିଛି, ବିଶେଷ କରି କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଏବଂ ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରଶାସନ ର ନିଦ ହଜେଇ ଦେଇଥିବା ବେଳେ ପୁଣି ଏକ ବିରଳ ପ୍ରଜାତିର କୁମ୍ଭୀର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ହଁ ଆଂଜ୍ଞା ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ନଦୀ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ଦୁଇ ମୁଣ୍ଡିଆ କୁମ୍ଭୀର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି |

ବଉଳା କୁମ୍ଭୀର ରୃ ଜାତ ହେଲା ଏହି ଦୁଇ ମୁଣ୍ଡିଆ ଦାନବ ରୁପି କୁମ୍ଭୀର ଏବେ ଏକାଥରକେ ଦୁଇ ଦୁଇଟି ଶିକାର କରିବା କୁମ୍ଭୀର | ଚାରିଆଡ଼େ ଆତଙ୍କ ଖେଳାଉଛି ଏହି ମଣିଷଖିଆ କୁମ୍ଭୀର ପୁଣିଥରେ ଆତଙ୍କିତ ନଦୀ କୂଳରେ ବସ ବାସ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ | ମଣିଷ ଖିଆ କୁମ୍ଭୀରପାରେ ଟିକେ ଶାନ୍ତିରେ ନିଶ୍ୱାସ ମାରୁଥିଲେ ନଈକୂଳିଆ ଗ୍ରାମବାସୀ ହେଲେ ଏବେ ପୁଣି ଥରେ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି ଆତଙ୍କିତ |

ଏବେ ପ୍ରତେକ ନଦୀ ନାଳରେ ଦାନବ ରୁପି ରାକ୍ଷସ କୁମ୍ଭୀର ମଣିଷ ଶିକାର କରୁଥିବା ବେଳେ ବାଦ ପଡୁ ନାହାନ୍ତି ବିଭିନ ପଶୁ ପକ୍ଷୀ ମଧ୍ୟ | ହଁ ଆଜ୍ଞା ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ନଦୀ ନାଳ କୁ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଟିକେ ସତର୍କ ହୋଇଯାଆନ୍ତୁ |

କେଜାଣି କେତେବଳେ ଆପଣ ଭି ହୋଇପାରନ୍ତି ଏ ଦାନବ ରୁପି ରାକ୍ଷସ କୁମ୍ଭୀର ର ଶିକାର, କଣ ସତରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି ଏହି ମଣିଷ ଖିଆ ଦୁଇ ମୁଣ୍ଡିଆ କୁମ୍ଭୀର, ଏ ଦୃଶ୍ୟ ଆମକୁ ସଚେତନ କରୁଛି ଆପଣ ମାନେ ନଦୀ କୂଳ ରେ ବସ ବାସ କରୁଥିଲେ ହୋଇଯାଆନ୍ତୁ ସାବଧାନ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *