Weather Forecast: ପୁଣି ଓଡିଶାକୁ ମାଡି ଆସୁଛି ଭୟଙ୍କର ବାତ୍ୟା, ଆଜିଠୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ଦେଲେ ସୁଚନା…

ବର୍ତମାନର ବଡ ଖବର ପାଣି ପାଗକୁ ନେଇ ଆସିଲା ବଡ ସୂଚନା ଆଜିଠାରୁ ରାଜ୍ୟର ଉତର ଅଭ୍ୟନ୍ତରଣ ଓଡ଼ିଶାରେ ପ୍ରବଳ ବରଷିବ 17 ଜିଲ୍ଲାକୁ yellow alert ଜାରିକାଲା ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ | ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାକୁ ସତର୍କ ସୂଚନା ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସମ୍ପୂର୍ଣ ଖବର ବିଷୟରେ |

ତେବେ ଖରା ବର୍ଷର ଲୁଚକାଳି ଭିତରେ ଆଜିଠାରୁ ବଡ଼ ବର୍ଷା ନେଇ ସମ୍ଭାବନା ଉତର ଅଭ୍ୟନ୍ତରଣ ଓଡ଼ିଶାରେ ପ୍ରବଳ ବରଷିବ କିଛି ସ୍ଥାନରେ 70ରୁ 110 ମିଳି ମିଟର ବର୍ଷା ନେଇ ଆକଳନ କରିଛି ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ | ତେବେ 25ରେ ବଙ୍ଗୋପ ସାଗରରେ ସୃଷ୍ଟି ହେବ ଘୃଣ୍ଣିବଳୟ ପ୍ରଚଣ୍ଡ ବିଜୁଳି ଘଡ ଘଡ଼ ସହ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ନେଇ 17ଟି ଜିଲ୍ଲାକୁ yellow alert ଜାରିକାଳ ପାଣିପାଗ କେନ୍ଦ୍ର |

ତେବେ ବର୍ଷା ହେବାପରେ ମଧ୍ୟ ମୌସୁମୀ ସିଜିନରେ ୮ ପ୍ରତିସଦ ବର୍ଷା ରେକଡ଼ ଦକ୍ଷିଣ ଉପକୂଳରେ ସ୍ତିତି ଉତ୍କଟ ଓଡିଶା ଉପରେ ନାହିଁ ଯକୌଣସି ପାଣିପାଗ ନିୟମକ ଫଳରେ ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ବିଜୁଳି ଘଡ଼ଘଡ଼ି ସହିତ ବର୍ଷା ହେଉଚିତ ଆଉ କଉଁଠି ରାଜ କରୁଛି ଗରମ ଗୁଲୁ ଗୁଳି | ଆସନ୍ତା ଦୂଯଇଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାଜ୍ୟରେ ଏହି ଭଳି ସ୍ତିତି ଜାରି ରହିବ |

ତେବେ ଘୃଣ୍ଣିବଳୟ ପ୍ରଭାବରେ ବଦଳିବ ବୟ ଚଳା ଚଳର ପକ୍ରିୟା ଫଳରେ ଆଜିଠାରୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ନେଇ ବାଲେଶ୍ଵର, ମୟୂରଭଞ୍ଜ, କେନ୍ଦୁଝର ଏବଂ ସୁନ୍ଦରଗଡକୁ yellow alert ଜାରି କରାଯାଇଛି | ତେବେ ବାରମ୍ବାର ଲଘୁଚାପ ସତ୍ୱେବି ରାଜ୍ୟରେ ନିଅଁଟିଆ ବର୍ଷା ରେକଡ଼ ହୋଇଛି ଜୁନ ଏକ ତାରିଖରୁ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ଵାଭିକଠାରୁ ୮ ପ୍ରତିସଦ ନିଅଁଟିଆ ବର୍ଷା ରେକଡ଼ ହୋଇଥିବା ବେଳେ 11ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ଉତ୍କଟ ସ୍ତିତି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *