ସୁକନ୍ୟା ସମୃଦ୍ଧି ଯୋଜନାକୁ ନେଇ ସରକାର ଦେଲେ ବହୁତ ବଡ଼ ଖୁସି ଖବର ,ଯଦି ଆପଣ କରିଛନ୍ତି ଶୀଘ୍ର ଦେଖନ୍ତୁ

ନମସ୍କାର ଦର୍ଶକବନ୍ଧୁ ଆପଣମାନେ ସମସ୍ତେ ସୁକନ୍ୟା ସମୃଦ୍ଧି ଯୋଜନା ନାମ ନିହାତି ଭାବରେ ଶୁଣିଥିବେ ତେବେ ଏଥିରେ ଆସିଲା ଆଉ କିଛି ବଡ଼ ଅପଡେଟ ଯାହାକି ଆପଣମାନେ ସମସ୍ତେ ଜାଣି ରଖିବା ଜରୁରୀ | ତେବେ ସୁକନ୍ୟା ଆକାଉଣ୍ଟ ଧାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଖବର ଆକାଉଣ୍ଟ ହୋଇଯିବ ଫିସ ତୁରନ୍ତ କରନ୍ତୁ ଏହି କାମ | ଦର୍ଶକବନ୍ଧୁ ଆପଣମାନେ ସମସ୍ତେ ଜାଣିଥିବେ 2015 ମସିହାରେ ମୋଦି ସରକାର କନ୍ୟା ସନ୍ତାନ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସୁକନ୍ୟା ସମୃଦ୍ଧି ଯୋଜନା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ |

ତେବେ ଏହି ଯୋଜନା ମାଧ୍ୟମରେ ଆପଣ ନିଜ ଝିଅର ବିବାହ ବା ଶିକ୍ଷା ପାଇଁ ଅଧିକ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିପାରିବେ ତେବେ ଚଳିତ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷରେ ସରକାର ସୁକନ୍ୟା ଯୋଜନା ସହିତ ଜଡ଼ିତ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିୟମ ପରିବର୍ତ୍ତିତ କରିଛନ୍ତି |ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁକନ୍ୟା ସମୃଦ୍ଧି ପରି ଡାକ ଘର ଯୋଜନାରେ ନିବେଶ ପାଇଁ ପ୍ୟାନ କାର୍ଡ ଏବଂ ଆଧାର କାର୍ଡକୁ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ କରାଇ ଦିଆଯାଇଛି |

ଏବେ ନିବେଶ ପାଇଁ ଆଧାର ନମ୍ବର କିମ୍ବା ଆଧାରରେ ନାମ ରଖିବା ସ୍ଲିପ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ | ଆକାଉଣ୍ଟ ଖୋଲିବା ସମୟରେ ଯଦି ଆଧାର ନମ୍ବର ଉପଲବ୍ଧ ନଥାଏ ତେବେ ଆଧାର ନମ୍ବର ନାମାଙ୍କନ ସ୍ଲିପର ପ୍ରମାଣ ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଆକାଉଣ୍ଟ ଖୋଲିବା ଦିନ ଠାରୁ 6 ମାସ ଭିତରେ ଆଧାର ନମ୍ବର ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ |

ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ ଯେ ପୂର୍ବରୁ ବିନା ଆଧାରରେ ନିବେଶ ମଧ୍ୟ କରାଯାଉଥିଲା ତେବେ ଆପଣ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ନିବେଶ କରିବା ପାଇଁ ସମର୍ଥନ ହେବେ ନାହିଁ ଅର୍ଥ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଅନୁସାରେ ସୁକନ୍ୟା ସମୃଦ୍ଧି ଭଳି ଡାକ ଘରେ ଯୋଜନାରେ ଆକାଉଣ୍ଟ ଖୋଲିବା ସମୟରେ |

ପ୍ୟାନ କାର୍ଡ କିମ୍ବା ଫର୍ମ ସବମିଟ କରିବାକୁ ହେବ ଯଦି ଆପଣ ନିର୍ଦିଷ୍ଟ ଆକାଉଣ୍ଟ ଖୋଲିବା ସମୟରେ ପ୍ୟାନ କାର୍ଡ ନ କରନ୍ତି ତାହେଲେ ଆପଣଙ୍କୁ ନିର୍ଦିଷ୍ଟ ସମୟରେ ଦାଖଲ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *